http://www.karpacz.tp2.pl
 Strona główna
 Karpacz
 Linki
 Kontakt
Fotoalbum

Karpacz zaprasza na wczasy w górach !!!

Karpacz leży u stóp Śnieżki w dolinach Łomnicy i jej dopływów: Łomniczki, Bystrzyka, Budniczej Strugi, Dzikiego Potoku, Płomnicy, obecnie jest jednolitym organizmem miejskim, który jednak powstał z kilku dawniejszych osiedli, wsi, osad oraz skupisk bud pasterskich.
W całorocznej ofercie turystycznej Karpacza, każdy znajdzie propozycje spełniające najbardziej zróżnicowane wymagania. Przygotowano ją bowiem z myślą o Tobie i Twoich bliskich.
Amatorom spacerów miasto oferuje niezliczone atrakcje turystyczne. Niezapomnianych wrażeń związanych z turystyką górską zapewnią wędrówki karkonoskimi szlakami, w tym szczególnie wejście na górujący nad Karpaczem szczyt Śnieżki.
A gdy Karpacz pokryje biały puch, idealne warunki narciarskie znajdziesz na kilkunastu stokach położonych w mieście oraz na 6 km trasach Kompleksu Narciarskiego "Śnieżka". To tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Karpacz...
Trzeba zobaczyć:
Śnieżka – najwyższy szczyt (1602 m. n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Przez większą część roku panują na niej bardzo surowe warunki atmosferyczne.

Świątynia Wang - średniowieczny kościółek, powstały na przełomie XII i XIII wieku w miejscowości Vang na południu Norwegii. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego, łączących elementy architektury romańskiej z tradycją nordycką.

Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki - Polityka Prywatnosci